Zamieszczony dzisiaj film z pewnością nie jest dla wszystkich. To prawdziwa sekcja zwłok, z tą tylko różnicą, że w ciało po śmierci została wstrzyknięta specjalna substancja, rodzaj formaliny. Jest to tzw. metoda plastynacji.

Sekcję przeprowadza Dr Gunther von Hagens, niemiecki lekarz, patomorfolog i anatom.  W tym filmie prezentuję układ pokarmowy. 

Jeżeli ktoś chciałby zadać sobie trud zrozumienia głodówki i procesów podczas niej zachodzących powinien mieć świadomość budowy przewodu pokarmowego, oraz funkcji jaki pełnią w nim poszczególne narządy.  Z pewnością po obejrzeniu tego materiału będzie też łatwiej zrozumieć kolejny ważny temat jaki poruszę na blogu po głodówce. Będzie on dotyczył oczyszczania wątroby i woreczka żółciowego i również będzie udokumentowany materiałem filmowym i analizami różnych zachodzących zmian.


Dzisiaj tylko jeden film. Nie ma bowiem szans, żeby po tym chciało się Wam jeszcze cokolwiek zobaczyć z moich propozycji. Musiałbym wrzucić jakąś dobrą komedię. Na więcej medycyny po tym filmie nie będziecie mieli ochoty 🙂 no chyba, że tak jak ja chcielibyście tam być blisko i dokładnie przyjrzeć się 🙂

Osobom którym umknęła pierwsza część cyklu „Warto obejrzeć”  zamieszczam bezpośredni link do pierwszej części.

Pozdrawiam

Radek