Witam,

Temat głodówek oczyszczających nadal będzie kontynuowany w równym jak dotychczas zakresie. Oczyszczanie organizmu to nie tylko głodówka, czyli post wodny . Można również oczyszczać organizm na wiele innych sposobów, w których wprowadzając jakąś substancję wywołujemy reakcje doprowadzające do usunięcia złogów, toksyn, kamieni cholesterolowych etc.

W dzisiejszym świecie jednym z poważniejszych problemów jest  zanieczyszczenie powietrza, używanie niebezpiecznych dla zdrowia środków ochrony roślin, modyfikacje genetyczne pożywienia, skład pożywienia, nieprawidłowe w diecie bilanse jakościowo ilościowe pożywienia itd itd. Wszyscy wiemy, że to się dzieje.

W konsekwencji nawarstwienia się tych wszystkich czynników organizm nie jest w stanie poradzić sobie z detoksykacją i zostają zakłócone pewne procesy. Taki długotrwały stan prowadzi do zaburzeń metabolicznych, może dojść także do zaburzeń w składzie płynów ustrojowych, między innymi żółci.  Zaburzenia te są jednym z powodów powstawania kamieni cholesterolowych i powodują bardzo dużo problemów zdrowotnych.

Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie i udokumentowanie Płukania wątroby i woreczka żółciowego, o czym w kilku słowach mówię w poniższym filmie, będącym prologiem do całego eksperymentu.

W trakcie trwania eksperymentu czyli kolejnych 6 dni postaramy się przybliżyć Wam jak negatywny wpływ mają kamienie cholesterolowe na nasze zdrowie, oraz przedstawić Wam od strony praktycznej sposób oczyszczenia z nich. Sami będziemy też niezłym materiałem badawczym 🙂

Pozdrawiam

Radek