Witam,

Dzisiaj zacznę od tego, że mam pewnego rodzaju mętlik w głowie. Wynika o z tego, że sam na swoje potrzeby szukam możliwie głęboko (jak na osobę nie będącą lekarzem czy biologiem) wyjaśnień i zrozumienia dla procesów fizjologicznych zachodzących w głodówce. Robię to dla siebie, zaspokojenia własnej potrzeby wiedzy i ugruntowania (lub nie) się w przekonaniach co do skuteczności głodówki.

Z drugiej strony wiem, że dla większości odbiorców głębsze analizy tematu są męczące, mało zrozumiałe, a przez to za pewne nudne. Zwrócono mi uwagę, żebym „promował głodówkę”. Dlatego oprócz materiałów bardziej medycznych postaram się nagrać też krótki film o benefitach wynikających z głodówki. Zwyczajnie „Co daje głodówka”.

Dla osób szukających ze mną  głębszego zrozumienia powstaje cykl: „Mechanizmy głodówki”, gdzie będziemy odrobinę bliżej medycyny, biochemii, fizjologii, anatomii.  

Dzisiaj w 1 odcinku cyklu mechanizmy głodówki „Spalanie tłuszczu na głodówce”. Jestem ciekawy czy Wam się spodoba, bo kolejny temat, który przygotowuję jest trochę bardziej skomplikowany i dotyczy zjawiska autofagii, jej korelacji z głodówką , mechanizmowi, wpływu u na nowotwory.

Póki co zapraszam na film o spalaniu tłuszczu :

Pozdrawiam