Witam,

Tym tematem wkraczam na niebezpieczne pole 🙂

Z jednej strony świat medycyny akademickiej jest pełen doniesień o nowych sposobach dających nadzieję w skuteczności leczenia choroby nowotworowej, z drugiej coraz więcej doświadczamy przekładów rozpoznaniem i niestety śmierci bliskich w związku z chorobą nowotworową.

Napisałem, że wkraczam na niebezpieczne pole… niebezpieczne pole, ponieważ temat jest wybitnie ekspercko-lekarski. Czy mogę mieć coś do powiedzenia w tej sprawie 🙂 ?

Gdzie jest prawda ? Czy na prawdę leczymy nowotwory, a jeżeli nie nowotwory to co leczymy ? Co może zrobić dla nas lekarz, a czego dla nas zrobić nie może ? Dlaczego lekarze nie mogą zrobić wszystkiego  żeby nam pomóc, nie chcą , nie mogą, nie potrafią ? Co możemy zrobić sami dla siebie, żeby unikać tej choroby, lub dać sobie szansę na skuteczniejsze jej leczenie ? Czy głodówka może nam pomóc unikaniu i leczeniu choroby nowotworowej? Czy głodówka może zaszkodzić skuteczności leczenia ?  W którym z aspektów leczenia i zapobiegania głodówka może być bardzo pomocna? Na te i wiele innych pytań  postaram się odpowiedzieć w kolejnych filmach.

Dzisiaj żeby pomóc lepiej zrozumieć wszystkie zależności, zacznę od najprostszych informacji o tym czym są nowotwory, skąd się biorą, jak się rozwijają, jakie czynniki mają wpływ na ich powstawanie, oraz szybkość rozwoju. Po zrozumieniu tego prostego materiału łatwiej będzie nam już bardziej konkretnie zająć się każdym z kolejnych tematów.

Zapraszam na film :