Podobnie jak z treningiem siłowym, tak i teraz ZAPOZNAJ SIĘ Z OPISEM 😀

UWAGA: zupełnie normalne, że wraz z regularnymi treningami np. 3 razy w tyg. (polecam 3) poprawią się parametry wydolnościowe, wówczas dla utrzymania tego tętna 130 można stosować marszobiegi.

Taki marszobieg będzie dobry jeżeli na dystansie 1 km przebiegniemy najpierw np. 100 metrów tętno skoczy do 140 OK, ale podczas marszu zacznie znowu spadać. I tak przez cały czas trwania marszu. UWAGA stawy !! Jeżeli nadwaga jest duża lepiej od podbiegów wybrać marsze po górkach!

OSOBY POWYŻEJ 40-45-50 (lub zależnie od stanu zdrowia) lat mogą mieć problem z tętnem 130 , dla nich po prostu 120 będzie OK. Taki marsz żeby osiągnąć takie tętno to około 10 minut/km.

Czas trwania marszu : im dłużej tym lepiej. Jeżeli zamiast marszu ktoś woli rower zawsze liczymy tętno o 10 uderzeń na minutę mniej. Zamiast 130 przyjmujemy 120 uderzeń/min.

Myślę, że wiele osób zdziwi się po zobaczeniu filmu jaki trening proponuję 🙂 Pamiętajcie to są porady dla osób, które nie maja podłoża sportowego i mają nadwagę. Podobnie jak z treningiem siłowym w przypadku osób zaawansowanych, lub dopieszczających wygląd ciała, dla nich rozwiązania mogłyby być zupełnie inne. ALE NIE DLA KOGOŚ NA POCZĄTKU DROGI ZDROWIA 😀

Treningi załatwione – to podejście starczy na kilka msc., później się je zróżnicuje. W następnym odcinku pora pogadać o jedzeniu !

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/G5xobQu5iO4" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>