Witam,

Natłok obowiązków służbowych nie pozwolił mi na szybkie złożenie i zamieszczenie filmu z podsumowania. Nadrabiam więc zaległości i robię to dzisiaj.

Zacznę od tego co każdy może też zobaczyć w filmie, czyli metodologii oczyszczania wg. Moritza. Tak więc, oto jak się przeprowadza płukanie.

Do wykonania płukania potrzebne nam będzie:

– 6 litrów soku jabłkowego. Każdego dnia, przez 6 kolejnych dni wypijamy do normalnej diety po minimum jednym litrze soku.  Jest to dodatkowa porcja płynów, nie zastępująca wody, czy innych soków,

– Sól gorzka (magnezu siarczan) około 70 gram,

– 200 ml soku z cytryny lub grejfruta

– 125 ml oliwy z oliwek, z pierwszego tłoczenia

Wykonanie płukania poprzedza  6 dniowa dieta. W okresie przygotowawczym odstawiamy mięsa, jajka, twarogi i inne wysokobiałkowe produkty spożywcze. Rezygnujemy też z potraw smażonych. Żywimy się głownie owocami i warzywami, oraz kaszami, pełnoziarnistym pieczywem, owsianki itp.

Po 6 dniach przygotowania, następuje część właściwa.

W 7 dniu nie przyjmujemy po godzinie 13.30 żadnych soków i nic już nie jemy. Można zjeść śniadanie, jednak po 13:30 pozostaje nam już tylko niegazowana woda.

Przed 18:00 przygotowujemy roztwór soli gorzkiej. Mieszamy 70gram soli z  750-800 ml wody.

O godzinie 18:00 wypijamy pierwszą z 4 szklanek roztworu soli gorzkiej.

O godzinie 20:00 wypijamy drugą z 4 szklanek roztworu soli gorzkiej.

Przed godziną 22:00 przygotowujemy 125 ml oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia, oraz 200 ml soku z cytryny,lub grejfruta. Polecam zmieszać sok z oliwą, łatwiej jest to wówczas wypić,

Od godziny 18:00 czyli wypicia pierwszej szklanki do godziny 22:00 powinniśmy być już przynajmniej raz w toalecie. Jeżeli nie, należy wykonać lewatywę.

22:00 wypijamy oliwę z sokiem, kładziemy się spać. Pierwsze 20 minut leżymy na plecach.

Wypróżnienia mogą się zacząć już w nocy. Niezależnie od tego wstajemy o 6 rano.

O godzinie 6:00 rano wypijamy trzecią  z 4 szklanek roztworu soli gorzkiej.

O godzinie 8:00 rano wypijamy czwartą  z 4 szklanek roztworu soli gorzkiej.

Pozbywanie się kamieni zachodzi przy każdym wypróżnieniu. Kamienie pływają po powierzchni wody i mają kolor od zielonego do żółtego. Są różnej wielkości od nawet kilkucentymetrowych , do wielkości ziarenek piasku.

O wątpliwościach mówię w filmiku 🙂 Biochemików, lekarzy proszę o pomoc w zrozumieniu i merytorycznej interpretacji  zagadnień z filmu.

P.S. Zapewne wyda się Wam to dziwne, ale dopiero w kolejnym filmie powiem dlaczego tak ważna jest czysta wątroba, oraz skąd się biorą kamienie cholesterolowe i na czym polega szkodliwość.

Zapraszam na film podsumowujący moje pierwsze oczyszczanie wątroby.