Wideo

Najlepszy w sieci materiał o spalaniu tłuszczu.

Witam,

Pozornie dzisiejszy temat ma niewiele wspólnego z postem, ale tylko pozornie. Moim zdaniem materiał ten jest tak interesujący, że wart jest zamieszczenia go na blogu.  Będzie on nie tylko szczególnie przydatny dla osób, które myślą o głodówce celem utraty zbędnych kilogramów, ale również materiał ten rewelacyjnie pokazuje jak ważne jest chodzenie podczas postu. Dlaczego ? Zobacz sam na filmie. Czytaj dalej Najlepszy w sieci materiał o spalaniu tłuszczu.

Odchudzanie postem i psychika.

Niewątpliwie są osoby, którym post nie pomoże w odchudzaniu. Dlaczego ?

Mówi się , że podróże kształcą wykształconych . Czy można zastosować taką analogię miedzy postem a zmianą stylu życia. O tym w dzisiejszym materiale.

Jestem chyba jedyną osobą zajmująca się zawodowo żywieniem, która opcjonalnie uznaje post za metodę skuteczną i bezpieczną. Tylko patrzeć jak jakiś dietetyk trafi na ten wpis i zacznie się ostra jazda na mnie.
Na nic się zdadzą rozmowy, próby przyjęcia jakichkolwiek moich argumentów… w świecie żywienia nie ma miejsca na moje poglądy 🙂
Chociaż znam dietetyków, którzy sami zrobili post i uznali go za coś niezwykle skutecznego, to nigdy publicznie się do tego nie przyznają bojąc się o utratę reputacji.
Śmieszy mnie to, że osoby nie robiące postu myślą, że wiedzą lepiej ode mnie jak się czuję w trakcie i po co to robię 🙂
Już dzisiaj odpowiadam na ewentualne zarzuty: „SPRAWDŹ, TO POGADAMY” .
Głupie analogie pominę , bo ktokolwiek będzie się silił na argument „nie muszę skakać z mostu, żeby wiedzieć, że można się zabić” to właśnie osobą, która  sili się na głupie porównania i nie ma najmniejszej ochoty spróbować czegoś nowego.

A teraz film :

Zapraszam również na naszą stronę www :

Dzdieta główna

oraz profil fb:
https://www.facebook.com/DZdieta/

Keto dieta praktyka a teoria. Skuteczność keto diety w odchudzaniu.

keto dieta keto dieta

1.CZYM  JEST DIETA KETOGENNA

To dieta podczas której organizm przełącza się na drugie alternatywne źródło energii. Czyli zamiast wykorzystywać głównie węglowodany do produkcji energii, zaczyna wykorzystywać tłuszcz z powodu braku wystarczającej ilości węglowodanów w diecie. Częściowo korzysta też z białek. Utleniające się kwasy tłuszczowe powodują wzrost ilości acetylokoenzymu A,  połączone ze sobą acetylokoenzymy tworzą ciało ketonowe, z którego korzystają komórki naszego ciała włącznie z mózgiem.

ciała ketonowe : kwas beta hydroksymasłowy, kwas acetylooctowy, aceton

Okresowa zmiana metabolizmu, dokonana wielokrotnie może dać wiele pozytywnych efektów. Czytaj dalej Keto dieta praktyka a teoria. Skuteczność keto diety w odchudzaniu.

Kris i Madzia – relacja na żywo z głodówki na YT – POLECAM!

Witam,

Krzysiek z żoną Madzią zaczęli post. Informacja sama w sobie interesująca, ale to nie wszystko !!!

Kris choruje na stwardnienie rozsiane. Jego relacje z walki z chorobą są dostępne od ponad dwóch lat na kanale fadman.

Ostatecznie zdecydował się przeprowadzić post i zobaczyć jak zareaguje na to jego organizm. Na bieżąco jestem w kontakcie z Krisem i przed jego przystąpieniem zastanawialiśmy się nad tym czego można oczekiwać po poście w jego sytuacji.

Magda, żona Krisa też pości z nim,  chcąc pozbyć się kilku kilogramów.

Reszty nie będę opowiadał : )

Zapraszam na pierwszy film  z pierwszego dnia.

ZOBACZCIE SAMI :

Osłabienie podczas postu.

Jestem na samym początku, ale zastanawiam się nad tym czy nie zasłabnę np w sklepie podczas zakupów?

 

Czuję się bardzo słabo w 3 dniu postu, czy to normalne ? Dlaczego tak jest?

To tylko dwa z całkiem sporej ilości zapytań o podobnej treści.

Nie podpiszę się krwią pod tym, że nikt nie zasłabnie. Niemniej jednak tak jak odpisałem na pierwszy z powyższych cytatów, tak i napisze teraz.  Nikt dotychczas nie donosił mi o zasłabnięciu. Mailowo, facebookowo, skypowo i telefonicznie „uczestniczyłem” już w grubo pewnie ponad setce głodówek.  

Oczywiście, że należy uważać. Kiedy ktoś czuje się wyjątkowo słabo  warto, żeby wiedział skąd może się to brać i o tym jest  materiał.

 

…aha zanim jeszcze zobaczycie film, który mówi bardziej o stronie fizjologicznej odczuwania zmęczenia, muszę Wam powiedzieć coś najbardziej oczywistego.

Czasami po prostu jest tak, że podczas postu organizm decyduje za nas czego mu najbardziej potrzeba. Wówczas osoby notorycznie niewyspane, przemęczone psychicznie, zestresowane mogą spać 12 albo i 14 godzin dziennie. Zwyczajnie wreszcie organizm bierze to, czego mu wcześniej nie dawaliśmy. My nazywamy to chronicznym zmęczeniem, doszukujemy się nieprawidłowości, a to tylko sposób na doprowadzenie do równowagi. Ja podczas pierwszego postu spałem po 12 godzin, nawet więcej. Później czułem się bosko zrelaksowany i odprężony, zdrowy.

Czy nie tak powinniśmy się czuć ?    

Nie zamęczam Was więcej, zapraszam na film.