Poznajmy się 🙂drogazdrowia.com

Jestem Radek i jestem autorem tego bloga.  Zawodowo byłem związany z medycyną i farmakologią jako Przedstawiciel Medyczny a następnie przez kilka lat jako Menadżer w jednej z największych firm farmaceutycznych na świecie… i chociaż to zabrzmi dziwnie to przy wszystkich spotkaniach firmowych moim mottem było “jestem przeciwnikiem leków”, co zresztą wzbudzało reakcje od zdziwienia, aż po oburzenie. Od kilku lat prowadzę poradnię dietetyczna oraz od 2016 r. dodatkowo jestem współwłaścicielem firmy cateringowej DZdieta, gdzie odpowiadam za “prowadzenie” naszych podopiecznych jak również przygotowanie i bilans wszystkich dań.

Chciałbym, żeby ludzie obudzili się z lenistwa i zadali sobie odrobinę trudu, by pozostać zdrowymi i szczęśliwymi dla siebie i swoich rodzin. Wierzę, że potrzeba bardzo niewiele, aby tchnąć w każdego pozytywnego ducha i wskazać mu drogę zdrowia.najlepszy_dietetyk_onlineFajnie byłoby mieszkać w lesie nad jeziorem i móc przyjmować ludzi poszukujących pomocy i potrzebujących zmienić swoje życie. Wierzę, że takie zmiany odbyć się mogą poprzez zmianę odżywiania i stylu życia.  Ja w tym czasie jednocześnie mógłbym sam uprawiać warzywa i owoce, spokojnie trenować, żyć w zgodzie z prawami natury i ze zmieniającymi się porami roku. Chciałbym spokojnie zajmować się rodziną i bliskimi.  Czasami chętnie też zaimprezuję, bo zawsze należałem do osób bardzo towarzyskich. Cieszę się z dużej ilości znajomych i przyjaciół.

Ukończyłem Akademię Wychowania Fizycznego w Gorzowie, oraz Uniwersytet Medyczny w Poznaniu.

Od zawsze interesuje się zagadnieniami zdrowia. Na studiach interesowałem się fizjologią, anatomią, biochemią i innymi podobnymi przedmiotami. Od lat uczestniczę w konferencjach sportowych, dietetycznych i innych spotkaniach poświęconych zdrowiu. Prowadzę szkolenia na konferencjach, pogadanki w szkołach, przedszkolach, klubach sportowych z zakresu żywienia, zdrowia, treningu, zapraszany jestem do TV w sprawach związanych z żywieniem i treningiem.

dobry_dietetyk_online

dietetyk_onlinedietetyk_online

Codziennie ze świata nauki i medycyny docierają do nas nowe informacje na temat wpływu żywienia na nasze zdrowie, a ja lubię być na bieżąco. Wyczytaną wiedzę konfrontuję z rzeczywistością. Nie lubię ograniczać się do paplania o tym co zrobię. Znacznie częściej robię niż mówię. Dlatego też piszę tego bloga.

Lubię znać najnowsze możliwości techniczne związane z technikami kulinarnymi, formami przygotowania i obróbki składników, sposobów przechowywania ich trwałości itp., toteż nie omijam takich imprez jak np. Międzynarodowe Targi Polagra Poznań.

sympatyczny_dietetyk_online

W moim życiu aktywność fizyczna/sportowa jest mi bliska od dzieciństwa. Mogę powiedzieć, że od zawsze dbam o zdrowie. Miałem kilka mniejszych sukcesów sportowych, przerwanych poważnym złamaniem ręki. Trenowałem przez wiele lat sporty walki, trochę biegałem startując nawet w maratonie i od wielu lat dla podtrzymania formy i sprawności uczęszczam na siłownie. Do dzisiaj uprawiam po trosze wszystkie te aktywności. Okresowo mniej lub bardziej.

dobry_dietetyk_onlineSzukam naturalnych sposobów na bycie zdrowym. Dlatego kilka razy do roku przeprowadzam głodówki lecznicze, morsuję i nadal poszukuję innych form aktywności mogących przyczynić się do poprawy zdrowia takich jak medytacja, relaksacja.

Myślę, że umiem zarażać ludzi pozytywną energią i wiek tutaj nie ma znaczenia 🙂 Niech przykładem będzie mój wujek który w wieku 70 lat zaczął startować w półmaratonach i 2017 roku zdobył koronę półmaratonów.

Powyżej pierwszy półmaraton z wujkiem w Poznaniu 🙂

Współpracowałem i współpracuję ze sportowcami wielu dyscyplin.

dietetyk_online_mma dietetyk_sportowy_online_bieganie dobry_dietetyk_sportowy_online

Lubię też postać w kuchni, przy czym moja ukochana kuchnia to chińska,  tajska, indyjska… a ja lubię pokombinować ze smakami 🙂

Miałem przyjemność współorganizowania pokazów z Kulinarnym Mistrzem Polski roku 2016 i  zdobywcą II miejsca na Kulinarnych Mistrzostwach Polski w 2107 roku.

dietetyk_online

dietetyk_online

Bloga piszę, bo chcę …

Czym by był  człowiek bez marzeń … ja marzenia ganiam, często też doganiam 🙂 Marzę o ukończeniu triathlonu na dystansie IronMan, rocznej wyprawie camperem w Europę (tak na początek), 40 dniowym poście wodnym z ogromnie rozbudowaną dokumentacją medyczną weryfikującą wszelkie aspekty wpływu postu na organizm, rocznym wolontariacie w odległym zakątku ziemi, gdzie mógłbym pomagać innym ludziom.

A o czym Ty marzysz ? Czy w ogóle jeszcze marzysz ?

P.S. Chciałbym mieć więcej czasu na odkrywanie i realizowanie sportowych zajawek. Jednak najwięcej czasu pochłania moja praca, którą kocham.

morsowanie

kajak

woda

kite

kite2

maraton głodówka

szczecin głodówka

clify

 

 

Support us!

If you like this site please help and make click on any of these buttons!