Witam,
Czy bolał Was kiedyś odcinek lędźwiowy podczas trwania postu? Zastanawialiście się czy to jakoś promieniuje od nerek i nie byliście pewni? Może Was to wystraszyło, albo przynajmniej mocno zastanowiło?
Mnie i bolało i mocno zastanowiło 🙂 Dlaczego tak boli. Na głodówce na wodzie bolało całkiem,całkiem, a na suchej już w ogóle żyć nie dało. Chwilowe ukojenie znajdowałem w niektórych ćwiczeniach, tak więc nie mogło to być od nerek. Czyli kręgosłup. Tak rozpoczęło się moje mini dochodzenie 🙂 Jakimi wnioskami się zakończyło zobaczycie w filmie.
Zapraszam na film:
Pozdrawiam
Wszystko się zgadza, ale co ja moge powiedzieć, skoro na głodówce przestają mnie bolec wszystkie stawy? Nawet ustępują dolegliwości związane z dyskopatią odcinka piersiowego kręgosłupa. Czyli zdrowe osoby cierpią na głodówce, a chore wręcz odwrotnie 🙂
Można się pogubić 😉
Bardzo dziękuję za odpowiedz 🙂
Hej
ja w literaturze o postach spotkałem się z twierdzeniem że ból kręgosłupa szczególnie w odcinku lędźwiowym jest związany z tkanką brunatną tłuszczową i termogenezą cytuje za wiki :
“Tkanka tłuszczowa brunatna[edytuj | edytuj kod]
Tkanka ta jest charakterystyczna dla ssaków. Występuje u prawie wszystkich noworodków. U gatunków hibernujących, określana nazwą gruczoły snu zimowego, występuje w dużych ilościach i pozostaje przez całe życie. Komórki tkanki tłuszczowej brunatnej zawierają liczne krople tłuszczu z jednym okrągłym, położonym centralnie jądrem.
Osobny artykuł: gruczoły snu zimowego.
U ludzi pojawia się w ostatnich dwóch miesiącach życia płodowego, w rozwiniętej postaci występuje w okresie niemowlęcym, następnie powoli zanika. Znajduje się między łopatkami, w okolicy szyi, śródpiersia oraz dużych tętnic i nerek. Jej główną funkcją jest wytwarzanie ciepła; w niewielkich ilościach wytwarza też leptynę.” – a w poście przy braku podaży na kalorie w tej tkance nasila się praca szczególnie w rejonie nerek.
pozdr
Jestem mocno zaskoczony ta teorią. Nie znałem jej , nie mam tez wiedzy na ile jest ona wiarygodna. W swoich filmach staram opierać się o ugruntowana wiedzę. Nie wykluczam jednak tego czego nie znam 🙂