POZNAJMY SIĘ

Jestem Radek i jestem autorem tego bloga. Zawodowo byłem związany z medycyną i farmakologią jako Przedstawiciel Medyczny a następnie przez kilka lat jako Menadżer w jednej z największych firm farmaceutycznych na świeci i chociaż to zabrzmi dziwnie, ale przy wszystkich spotkaniach firmowych moim mottem było “jestem przeciwnikiem leków”, co zresztą wzbudzało reakcje od zdziwienia, aż po oburzenie. Od kilku lat prowadzę poradnię dietetyczna oraz od 2016 r. dodatkowo jestem współwłaścicielem firmy cateringowej DZdieta, gdzie odpowiadam za “prowadzenie” naszych podopiecznych jak również przygotowanie i bilans wszystkich dań. Od lat praktykuję posty wodne i naturalne metody oczyszczania organizmu. Szukam nowych rozwiązań dla utrzymania zdrowia. Prowadziłem setki ludzi w postach wodnych na całym świecie.

Chciałbym, żeby ludzie obudzili się z lenistwa i zadali sobie odrobinę trudu, by pozostać zdrowymi i szczęśliwymi dla siebie i swoich rodzin. Wierzę, że potrzeba bardzo niewiele, aby tchnąć w każdego pozytywnego ducha i wskazać mu drogę zdrowia. Fajnie byłoby mieszkać w lesie nad jeziorem i móc przyjmować ludzi poszukujących pomocy i potrzebujących zmienić swoje życie. Wierzę, że takie zmiany odbyć się mogą poprzez zmianę odżywiania i stylu życia.  Ja w tym czasie jednocześnie mógłbym sam uprawiać warzywa i owoce, spokojnie trenować, żyć w zgodzie z prawami natury i ze zmieniającymi się porami roku. Chciałbym spokojnie zajmować się rodziną i bliskimi.  Czasami chętnie też zaimprezuję, bo zawsze należałem do osób bardzo towarzyskich. Cieszę się z dużej ilości znajomych i przyjaciół.

Ukończyłem Akademię Wychowania Fizycznego w Gorzowie, oraz Uniwersytet Medyczny w Poznaniu.

Od zawsze interesuje się zagadnieniami zdrowia. Na studiach interesowałem się fizjologią, anatomią, biochemią i innymi podobnymi przedmiotami. Od lat uczestniczę w konferencjach sportowych, dietetycznych i innych spotkaniach poświęconych zdrowiu. Prowadzę szkolenia na konferencjach, pogadanki w szkołach, przedszkolach, klubach sportowych z zakresu żywienia, zdrowia, treningu, zapraszany jestem do TV w sprawach związanych z żywieniem i treningiem.


dietetyk_online

dietetyk_online

Codziennie ze świata nauki i medycyny docierają do nas nowe informacje na temat wpływu żywienia na nasze zdrowie, a ja lubię być na bieżąco. Wyczytaną wiedzę konfrontuję z rzeczywistością. Nie lubię ograniczać się do paplania o tym co zrobię. Znacznie częściej robię niż mówię. Dlatego też piszę tego bloga.

profesjonalny_dietetyk_online

W moim życiu aktywność fizyczna/sportowa jest mi bliska od dzieciństwa. Mogę powiedzieć, że od zawsze dbam o zdrowie. Miałem kilka mniejszych sukcesów sportowych, przerwanych poważnym złamaniem ręki. Trenowałem przez wiele lat sporty walki, trochę biegałem startując nawet w maratonie i od wielu lat dla podtrzymania formy i sprawności uczęszczam na siłownie. Do dzisiaj uprawiam po trosze wszystkie te aktywności. Okresowo mniej lub bardziej pływam, biegam, trenuję sporty walki… i wiele innych okresowych aktywności.

dobry_dietetyk_online

maraton głodówka

kajak

Szukam naturalnych sposobów na bycie zdrowym. Dlatego między innymi morsuję  i poszukuję innych rzeczy mogących przyczynić się do poprawy zdrowia takich jak medytacja, relaksacja.

super_online_dietetyk

morsowanie

Myślę, że umiem zarażać ludzi pozytywną energią i wiek tutaj nie ma znaczenia 🙂 Niech przykładem będzie mój wujek który w wieku 70 lat zaczął startować w półmaratonach i 2017 roku zdobył koronę półmaratonów.

Powyżej pierwszy półmaraton z wujkiem w Poznaniu 🙂

Współpracowałem i współpracuję ze sportowcami wielu dyscyplin, oraz osobami poważnie chorymi. Otyłymi i anorektycznie chudymi.

dietetyk_online_mma

dietetyk_sportowy_online_bieganie

dobry_dietetyk_sportowy_online

Lubię też postać w kuchni, przy czym moja ukochana kuchnia to chińska,  tajska, indyjska… a ja lubię pokombinować ze smakami 🙂Miałem przyjemność współorganizowania pokazów z Kulinarnym Mistrzem Polski roku 2016 i  zdobywcą II miejsca na Kulinarnych Mistrzostwach Polski w 2107 roku.

dietetyk_online

dietetyk_online

Stosuję na sobie i sprawdzam efekty wszystkich diet, których zastosowanie może być korzystne w określonych przypadkach. Stosowałem diety sokowe, dietę paleo, ketodietę, diety z różnymi zmiennymi parametrami. Na blogu częściowo publikuję zachodzące podczas różnych diet zmiany parametrów ciała i zmiany badań krwi im towarzyszące.

keto dieta

dietetyk_online_ketodieta_specjalista_dietetyk

Bloga piszę, bo chcę …

Czym by był  człowiek bez marzeń … ja marzenia ganiam, często też doganiam 🙂 Marzę o ukończeniu triathlonu na dystansie IronMan, rocznej wyprawie camperem w Europę (tak na początek), 40 dniowym poście wodnym z ogromnie rozbudowaną dokumentacją medyczną weryfikującą wszelkie aspekty wpływu postu na organizm, rocznym wolontariacie w odległym zakątku ziemi, gdzie mógłbym pomagać innym ludziom.

A o czym Ty marzysz ? Czy w ogóle jeszcze marzysz ?

Ponieważ prowadzę firmę cateringową, gdzie przygotowuję bilanse dań i odpowiadam za ich jakość, mam okazję zaprezentować część z przygotowanego przeze mnie menu dla klientów DZdieta. Mam nadzieję, że Wam się spodoba 🙂

Oczywiście zasługi także dla całego zespołu wyśmienitych kucharzy i Szefa Kuchni.

Support us!

If you like this site please help and make click on any of these buttons!

Share This